Fantom Opery v Goja Music Hall - 7. část

2. července 2015 v 10:39 | ChristineMaria |  The Phantom Of The Opera
Pracovna ředitelů. Raoul má plán jak chytit Fantoma, Christine je na zhroucení, ředitelé už pomalu taky, do toho madame Giry a dopisy. Této scéně asi není co vytknout, jen mě zarazilo, že překlad "…she does not have the voice…" je něco jako že nemá charisma. Weird.


Zkoušky na Dona Juana jsou v plném proudu. Carlotta s Piangim se vztekají, že partitura se nedá zazpívat. Korepetitor je pravděpodobně v následujících vteřinách zabije. Stále dokola jim vysvětluje, jak mají zpívat, sám se snaží přehrát skladbu. Samohrající klavír. Na to jsem se fakt těšila.
A Christine utíká na hřbitov. Na jevišti jsou náhrobky, po zemi se plazí mlha, zešeřilo se. Celé scéně dominuje velké hrobka.
WYWSHA. Jakž takž kopie šatů z originální produkce, ale chudobnější. Emoce - zoufalství, naděje - vše krásně zahráno a nádherně odzpíváno.
A nastupuje Fantom. Něžné, svádivé. Pozoruje Christine ze střechy hrobky. Už má Christine téměř ve své moci, když přichází Raoul a všechno pokazí. Jako vždy. :)
Fantom je vzteklý. Tentokrát je Vojtkův vztek opravdovější, metá po dvojici pod sebou hromy a blesky. Doslova. Nebo přinejmenším oheň. První řady byly opět málem sežehnuty. Raoul s Christine se snaží utéct, uhýbají před plameny. Fantom má jednu ze svých šílených chvilek, očividně se velmi dobře baví.
Ředitelé s Raoulem si přizvali na pomoc policii. No, jestli páni policisté nevypadají spíš jako prvorepublikoví požárníci. Cukaly mi koutky, čekala jsem, že vytáhnou hadici a pokusí se Fantoma sejmout proudem vody. :D Tak ne, no.
Z nejrůznějších koutů budovy se ozývá "Jsem tady, Fantom této opery." To je slabší. Je jasné, že TÉTO opery a ne žádné jiné. Ani ten trik, jak se hlas ozve odtud, pak zas odjinud není tak působivý jako v Her Majesty´s. Nevím proč.
Vše je přichystáno na premiéru Dona Juana. Jako již tradičně stůl, navíc je ovšem velká postel s nebesy a závěsem kolem dokola. No to je fakt úchylné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Izis Izis | 20. července 2015 v 21:11 | Reagovat

Hřbitovní scéna je jedna z mých nejoblíbenějších a vzhledem k tomu, jaká je Michaela Germotová zpěvačka to musela být fakt pecka. A jak dopadlo WYWHSA po textové stránce? :-)
Ti „hasiči“ mají tu uniformu určitě schválně, ale zaspali, měli tam být o scénu dřív, aby byli připraveni hasit hřbitov a případně přední řady, které, Erik skoro podpálil. :D  
Jinak překlad: „Jsem tu, Fantom této opery!“ se mi taky moc nelíbí, originál je daleko údernější, ale nějak mě nenapadá jak to přeložit líp.

2 christinemaria christinemaria | Web | 21. července 2015 v 12:53 | Reagovat

[1]: ako Wishing bylo suprový, Michaela to dala naprosto úžasně, po textové stránce to taky není špatné.
Jako chvilkama jsem měla o přední řady strach, lidi se občas fakt lekli a snažili se zamáčknout co nejvíc do sedadel co se týče překladu, čekala jsem něco jiného, jak ty říkáš, údernějšího, ale netuším, co jiného by se s tím dalo dělat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama