Fantom Opery v Goja Music Hall - 5. část

9. května 2015 v 16:38 | ChristineMaria |  The Phantom Of The Opera
Vzápětí se převléká do persian robe. Very original. Jen nemá ten čepeček. A sedá si k maličkým varhanám. Za nimi je trůn, nad nímž jsou stříbrná nebesa na kružnicové konstrukci. HAHA. :D
Fantom začíná hrát skladbu z Dona Juana. Christine se vrtí, probouzí se. Fantom pak zas něco neustále píše na notový papír.


Zazní tóny Masquerade z hudební skřínky. Christine se probudí, zmateně se rozhlíží kolem, matně se rozpomíná na uplynulé okamžiky. Jaksi mě praštilo slovo člun v překladu "…there was a boat…" Ale loďka je slovo příliš dlouhé, já to chápu.
Christine si to namíří k Fantomovi, bez nějakých okolků, či náhodného uhýbání ze strany Fantoma mu strhává masku. Tohle pro mě byl nejslabší moment, obrovské zklamání. Gerry Butler je za Fantoma kritizován - ale jak dokázal zahrát vztek poté, co mu Christine strhne masku. Brilantně to zvládají i divadelní Fantomové. Ale Vojtkova vzteku by se pravděpodobně neleklo ani tříleté děcko. Není to věrohodné, moc se nevzteká. Zcela nelogicky tedy sebou Christine plácne o zem, přitom Fantom stojí na místě, ani se jí nedotkl. Žádné smýkání, shození na zem, nic. Pak se Fantom jakoby probere, dá se do pohybu. Dští oheň a síru, ale už je to bez efektu. Pak se propadá do zoufalství, přesvědčuje Christine, že se strach promění v lásku. Tohle je zahrané moc pěkně. Očekávala jsem tu scénu, jak jsou k sobě otočeni zády, Fantom si zakrývá tvář a Christine mu podává masku. No romantika a doják. A zas nic. Fantom asi nabyl dojmu, že není dobré se na Christine spoléhat, takže začne masku hledat sám - ano, Christine ji upustila na zem - a najde ji pod Christininým župánkem. No, trochu jí hrabe pod sukně. :) Vážně - prostě je maska pod cípem županu. Don´t like that.
Tak jo - čas se vrátit na zem, tedy zpátky do divadla. Fantom, zdá se, ztratil zájem.
Mezitím se ředitelé podivují nad dopisy od Fantoma, do toho přichází Raoul a hledá Christine, vzápětí dorazí Carlotta s Piangim v patách a je z toho mela. Navíc dorazí madame Giry s dalším dopisem.
Ředitelé jsou vážně legrační - vysmívají se Duchovi Opery, pak jsou z toho všeho na nervy.
Fantom je varuje, že pokud nebude hlavní roli hrát Christine, dojde ke katastrofě.
Moc se mi líbil lehký, přirozený a hravý překlad, pánové André s Firminem přesvědčují Carlottu co jim síly stačí, hází skvělé ksichtíky, vtipně gestikulují.
Převlékání Carlotty. Dali před ni paraván. Ale zcela zbytečně - celé levá polovina haly viděla, co se děje, protože byl paraván kolmo k publiku a byl krátký.
Carlotta, zdá se, vyhrála, Christine hraje němou roli. Mátlová zpívá vážně suprově, těšila jsem se, jak se její hlas promění v kvákání. A bylo z toho další zklamání. Zaprvé klidně mohli "toad" přeložit přesně jako ropucha, ne jako žába. Protože ropucha je přece odporná, za druhé Mátlová celou ztrátu hlasu vyřešila tak, že prostě řekla kvák. Tak - kvák - nic lepšího. Jako vím, že ji ten hlas živí, ale neříkejte mi, že když to jde všem ostatním Carlottám, tak jí ne.

Ha - co teď? Jeden z pánů koktá v lóži, další ředitel jde s kůži na trh na jeviště a koktá ještě víc. :)
Takže balet. Ano, ředitel je tak nervově v háji, že začne listovat dirigentovi v notách, div je nevhodí do publika nebo nepomuchlá. :)
Balet ano - kříženec filmu 2004 a divadelního Fantoma - košíčky, květinky. Jen ten pasáček asi neví, že místo píšťaly má tyčku. A sakra tenkou. Fakt to šlo poznat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Izis Izis | 12. května 2015 v 9:56 | Reagovat

A to jsem si myslela, že zrovna Marián je takový typ herce, co dokáže naštvanýho Erika zahrát relativně realisticky...
Ti ředitelé musí být skvělí :)

2 christinemaria christinemaria | Web | 13. května 2015 v 8:32 | Reagovat

[1]: tahle scéna mě právě dost zklamala, nebylo to jen tím, že srovnávám, ale ono to moc nedávalo smysl, že Christine se válí strachy po podlaze, když se Fantom ani nenaštval
jj, ředitelé jsou fakt dobří :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama