Fantom Opery v Goja Music Hall - 4. část

6. května 2015 v 16:37 | ChristineMaria
Raoul again. Nevím, kde vzal tu kytku - vypadá trochu uměle. A mohla být větší.
A teď - šála nebo stuh? Stuha. Nevadí mi to. Ale asi se z moře lépe loví šála. Následuje vcelku doslovný překlad, roztomilý rozhovor.


Christine Raoulovi říká, že se věci změnili, ten ale nedbá, odchází. Zavře dveře tak, že se celá kulisa šatny otřese. Christine se rozběhne ke dveřím a ještě jednou zoufale pronese, že se věci změnili. Skoro jsem čekala, že se sesune k zemi.
Šatnou se rozezní Fantomův hlas. Jako Marian Vojtko mi nikdy nebyl sympatický, nad jeho obsazením v muzikálu jsem skučela, ale teď už vím, proč mu tu roli dali. Být na místě Christine a slyšet takový hlas, šla bych taky. :) Následovala slova o drzém klukovi a otroku módy, Christine spěšně zmuchlává Raoulův dopis.
A pak se v zrcadle objeví Fantom, šatna se halí do mlhy a Christine odchází s Fantomem.
Jen poznámečka - zasvěcení vědí, že ústřední dvojice po zmizení z jeviště zpívá ze zákulisí (slyšela jsem názory, že snad i z playbacku), zatímco dvojníci se promenádují nad jevištěm po mostní konstrukci. Jenže Vojtko z Gemrotovou zmizeli v tajných dveřích, aby se o 3 vteřiny později objevili v desetimetrové výšce falešní Fantom s Christine. To je až moc rychlé. Tady ubrat a lustru přidat.
Jéééééééé. Svítí malá světýlka, objevují se svícny, po zemi se valí mlha (v takovém množství, že jsou první řady pravděpodobně přidušené) a na lodičce přijíždí Fantom s Christine. Oceňuji ty svícny, pohybují se celou dobu, co "pluje" loďka, takže to vytváří dojem, že plují dlouhou a daleko. Super.
Pár slov k samotnému Fantomovi. Nikdo, opakuji nikdo, by neměl zkoušet napodobovat Gerryho Butlera a jeho bezkonkurenční práci s pláštěm. Vojtko se snaží, ale ten plášť je tak nesmyslně dlouhý, že jen máváním se s ním dá pracovat, jinak by o něj pravděpodobně Fantom zakopl a rozbil si ehm, masku. Dotaz: Viděli jste někdy Fantoma s culíkem? Já už ano. Nezvyk, jinak nic proti, ale nemá to moc logiku. Má paruku s culíkem. Proč? Copak je to rocková hvězda, co se stydí, že je plešatá?
Pěvecky oba dva opravdu vynikající, jistý projev, bez zaváhání. Opět skvěle zvládnuté závěrečné tóny. Překlad zachovává smysl písně, nelze to považovat za přesný, doslovný překlad, ale těžko narvat češtinu do hudby, kam se vměstnala angličtina. Už jsem se nemohla dočkat Music of the Night.
Nastalo pro mě velké zklamání, které spolu s následujícími minutami pro mě představovalo nejslabší část celého muzikálu.
Jsme zvyklí, že při MOTN jsou Christine s Erikem blizoučko u sebe, dotýkají se, Fantom jí vede ruku, objímá Christine kolem pasu. Right? V české verzi nic takového. Christine je na jedné straně jeviště a Fantom na opačné. A to jako proč???? Je to na hlavu, když zpívá "..hlaď mě,…" a je od ní kilometr daleko. Já prostě srovnávám. Pro co ale nenalézám omluvu, je pak špatné situování onoho výklenku s Christininou figurínou. Myslím, že výklenek a to, co je v něm, viděla asi tak desetina osazenstva, protože ze zbylých míst nebylo vidět, co tam je, co se děje. Tudíž když Christine omdlela, tak 75% lidí zíralo, netušili, co se děje, proč k tomu došlo. To je závažná chyba. Jasně, že z některých míst je vidět lépe než z jiných, ale tohle? Navíc hlediště je hodně strmé, stoupá vysoko, takže člověku odpadá problém s tím, že i kdyby si před vás sedl dvoumetrový pořízek, tak je vám to fuk, protože má hlavu v úrovni vašich kotníků. Prostě jsem čekala, že nic takového nenastane. Jediné, co jsem viděla, byly ruce "figuríny". Ona se totiž nepředkloní, pouze dělá jakési robotické pohyby rukama.
Ok. Christine omdlela. Fantom ji odnáší k loďce. A teď se absurdní délka pláště ukáže v celé své zrůdné nesmyslnosti. Normálně Fantom vezme plášť a přikryje s ním Christine. Jenže tenhle plášť má rozměry cirkusového stanu, takže Vojtko má co dělat, aby si nezamotal ruce a nehodil na Christine zamotané klubko čehosi. Z bitvy zcela vítězně nevyjde, plášť je trochu zmuchlaný a zamotaný, ale dá se to. A vlastně až v tomto okamžiku Fantom sundavá plášt. Weird, isn´t it? Běžně ho sundavá ještě před MOTN.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Psychomio Psychomio | E-mail | 6. května 2015 v 17:19 | Reagovat

Ach Gerry a jeho pláštík vrrrrr ( spokojené vrnění ):-) :-D  :D  :-P

2 Izis Izis | 12. května 2015 v 9:47 | Reagovat

Tak délka pláště mi přišla nepraktická už
od doby, co jsem viděla první fotky.
Erik s culíkem?! Nééééé! (No ale když Raoul může vypadat jako skejťák, tak proč z Erika neudělat (skoro) metalistu, že? :D )

3 christinemaria christinemaria | Web | 13. května 2015 v 8:30 | Reagovat

[1]: Gerry a jeho plášť - to je prostě nepžekonatelné ;-)  ;-)

[2]: Já jsem na to koukala jako blázen a nechápala, proč má Fantom dlouhé vlasy a culík... prý metalista :D :D tak tos mě dostala ;-)

4 Fantom Opery Fantom Opery | 25. ledna 2017 v 22:44 | Reagovat

[3]:Mě se to líbí! Je to nejlepší!

5 Fantom Opery Fantom Opery | 25. ledna 2017 v 22:47 | Reagovat

[4]: Až na Vojtka......Schwab je nej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama