Fantom Opery v Goja Music Hall - 3. část

4. května 2015 v 16:36 | ChristineMaria
Další díl. Trochu jsem se rozepsala. :D

No a teď jsem čekala, jaká bude česká verze "Is there the phantom of the opera!". Padlo něco o přízraku zrádném. Dostala jsem z toho tik do pravého oka. Já vím, že by se tam "Je zde, Fantom opery!" těžko vlezlo, ale já jsem na tu anglickou verzi zvyklá. Ale zase to vychází z mého srovnání. Kdybych originál neznala, tak jsem asi spokojená.
Legrační je představitel Piangiho, celý vycpaný, aby byl tlustý, se zrzavou parukou a ruským či jakým přízvukem. A tradiční říkáme ŘÍM ne Roma. :D
Opět jediný, kdo je schopen zjednat pořádek, je madame Giry. Mladá herečka, ze které udělali černou vdovu. Ale člověk jí to věří a já bych jí moc neodporovala.
Noví ředitelé jsou zoufalí z toho, že přišli o zpěvačku, a ještě mají Fantomovi dávat plat. Chudáčci. Jsou to tragikomické postavičky. Neustále těkají očima, hledají pomoc jeden u druhého, jde vidět, že nejsou "z oboru", jsou rozpačití.
A přichází velký debut Christine Daae. Oh la lá. Výborně. Skvěle zahrané emoce, Christine nejdřív jen tak tiše pípá a pak to rozbalí. Ti dva chytrolíni ředitelé se jí samozřejmě smějí, že neví, kdo je jejím učitelem, ale pak jim spadne čelist a jsou rádi, že jim vytrhla trn z paty. Páč jediné, co je zajímá, je zisk, a aby nemuseli vracet vstupné.
Think of me je přeloženo jako "Vzpomínej " - řekla bych, že se jedná o dobrý překlad, snažili se vystihnout obsah originálu. Cadenza Michaely Gemrotové je podle mě jedna z nejlepších, jaké kdy kdo zazpíval - neuvěřitelně čisté, jasné a vysoko. Kdybych neseděla, tak si kecnu na zadek.
Převlékání do kostýmu Elisy tak, jak ho známe, jen nevím, proč měla Christine místo pořádné šály či jako to nazvat, podlouhlý kus modrého hadru. Bylo to takové chudobné a divné. Sice je kostým modro - červený, ale nějak to dle mého názoru barevně neladilo. Navíc byla šála úzká a krátká…
Co se kostýmů týče, byť e jedná o non replica version, je vidět, že k přílišnému odchýlení nedošlo. Někdy vynechali ozdoby, jindy změnili barvu.
Kostýmy baletek byly propracované, s řetízky a cingrlátky, místo okovů měly "otrokyně" zlaté náramky.
Došlo i na slona, na kterého si Piangi i sedl. :) A uvnitř slona byli dva kulisáci, co mastili karty. :D
A je tu Raoulík - na stopro to není Matuš, pak jsem se dovtípila, že je to understudy Michal Bragagnolo.
Dlouhovlasý Raoul, very 2004. Mně to nevadí, jen bych mu místo gumičky dala do vlasů stuhu, takhle jsem měla dojem, že i přes ten frak přijede na skateboardu, nebo se bude chlubit novým Ferrari.
Ale hlasově mu nemohu nic vytknout, a vlastně ani herecky - je to Raoul, který se zdá, že umí vzít věci do svých rukou, není to naivní blbeček, který ze všeho vyvázne se štěstím, ani nedělá z Christine idiota. Velmi sympatické.
Christine má po svém velkém triumfu a shůry zní "…brava, brava bravissima…". Fakt. Nijak to nezměnili. Objevuje se Meg, pěvecky velmi slušné, je ji slyšet, i když zpívá Christine.
Christine dostává dopis od Raoula, zároveň za ní s rudou růží přichází madame Giry. Tu ale Christine zcela ignoruje, je začtená do dopisu. Giry se zdá dost zaražená, ne-li uražená.
Šatna, Christine se za asistence převléká do župánku - tradiční bílá. Vidíme relativně malé zrcadlo, stolek, taburet, v rohu váza s květinami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Izis Izis | 12. května 2015 v 9:38 | Reagovat

Tak s "přízrakem zrádným" to zabili :D To "Is there the phantom of the opera" je takové úderné, což se o českém překladu moc říct nedá...
Ale Michal Bragagnolo je podle mě furt lepší volba než Bohuš, lepší Raoul skejťák než Raoul úchyl :D

2 christinemaria christinemaria | Web | 13. května 2015 v 8:29 | Reagovat

[1]: napjatě jsem čekala, jak to přeloží - a bum -přízrak zrádný :D
já jsem si moc přála Radima Schwaba a u role Raoula jsem si říkala, hlavně ať to není Matuš. Toho fakt nemůžu vydýchat. Ale Vojtko byl perfektní a Raoul se mi nakonec splnil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama