Fantom Opery v Goja Music Hall - 1. část

28. dubna 2015 v 16:23 | ChristineMaria
Moje recenze české verze muzikálu The Phantom of the Opera. Blog zase vyvádí debiloviny, takže musím recenzi vkládat na několikrát, a ne na dvakrát, jak jsem původně plánovala.


K dvacetinám jsem dostala lístek na Fantoma Opery v Goja Music Hall. Na večerní představení v sobotu 25.4. Takže jsem s rodiči sedla do vlaku a vydala se do Prahy. O cestě a Praze se rozepisovat nebudu.
Abych vás nenapínala, už úplně vidím, jak zarytí fanoušci POTO, kteří českou verzi ještě neviděli, ale anglickou znají nazpaměť, ani nedýchají, tep se jim zvedá a potí se jim ruce. Jaké to bylo? AMAZING.
Bála jsem se, co zas Češi zvrtají, jak už se nejednou u české verze zahraničního díla stalo, ale tentokrát smekám klobouk a odhazuji ho v dál.
Moje připomínky vycházejí většinou z toho, že jsem viděla originál v Her Majesty´s Theatre v Londýně, hodiny a hodiny čučím na youtube na všechny možné produkce, takže se prostě nevyhnu srovnání. Myslím ale, že lidé, kteří nikdy POTO neviděli, budou maximálně spokojení.
Úvodem - před půl sedmou večer už jsme s mamkou spolu s dalšími mířily ke Goja Music Hall. Typický český problém - zatímco někteří se obléknou slušně a zcela podle dress code, jiní to neřeší a jdou v riflích a svetru, nebo zase něžnější pohlaví vytvoří variaci na bitch style. Jako je to večerní představení!! Bože! V Londýně jsme byly s mamkou na odpoledním představení, v 14:00, cestovaly jsme asi 40 minut, a přesto jsme byly pěkně oblečené, prozrazoval nás pouze malý batůžek.
No jedeme dál. U vstupu kontrolovali vstupenky pánové v livreji, pak už nás přivítal interiér Music Hall. Poměrně nízký strop, ale všude sloupoví, červený plyš, přehledně označená cesta k šatnám, k toaletám i jednotlivým sektorům hlediště. Na stěnách visely obrazovky informující diváky o obsazení rolí na konkrétní představení. Protože jsem špion lepší než agent KGB, už jsem věděla, že naším Fantomem bude Marian Vojtko. Logicky jsem odvodila, že role Christine se ujme Michaela Gemrotová. Jen role Raoula pro mě byla velkou neznámou. Obrazovka nám prozradila, že třetím do party bude Bohuš Matuš.
V předsálí byly vystaveny 2 kostýmy, prodávalo se občerstvení včetně bublinek, mezi lidmi procházely hostesky nabízející program. Však víme - taková ta lesklá mega brožurka.
No, jenže jaksi u hostesek bylo plno, takže jsem se rozhodla, že vyčkáme do přestávky a raději jsme se vydaly najít svoje místa a usadit se. Měly jsme místa v páté řadě, jeviště jsme viděly z úhlu, seděly jsme více nalevo.
Pár slov k hale samotné. Je hnusná. Zvenku honosná pyramida, ale zevnitř. Blé. Jako když v Tescu zvednete hlavu ke stropu - prostě konstrukce, traverzy, ničím to není kryté. Ošklivé.
Zase takový český zvyk - už se zvonilo, že bude začínat představení a furt se trousili lidi, prolézali na svá místa. Už hostesky zatahovaly závěsy do hlediště, přesto lidé stále chodili. To nemají hodinky, nebo co? Kdyby je prostě nechali čekat až do přestávky, tak by si ti burani dali příště pozor. V Her Majesty´s se s nimi nikdo nebavil, prostě zavřeli dveře a smůla. Začínalo se na čas.
Mě to prostě rozčiluje. Taky jsem si neodpustila jedovatou poznámku, když se už ve ztemnělém sále přes nás prodírala osoba, která seděla na ÚPLNÉM konci řady. Já si to chci v klidu užít a ne neustále vstávat a pouštět opozdilce.
Pak se ozval hlas z reproduktoru, jakože nás vítají, kdo je sponzorem, autorem atd., atd.
A jdeme na to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Izis Izis | 29. dubna 2015 v 7:32 | Reagovat

Z vlastní zkušenosti vím, že o oblékání a chování některých lidí v divadle se ani nemá cenu vyjadřovat...
Těším se na tvé dojmy z představení :-)

2 christinemaria christinemaria | Web | 29. dubna 2015 v 7:55 | Reagovat

[1]: no, jako fakt se někdy stydím, že jsem Češka; ale co chtít po obyčejných lidech, když rádoby celebrity dorazily na premiéru div ne v teplákách
rozkouskovala jsem recenzi na mnoho částí - a to mám zatím jen první jednání, hodně jsem se rozepsala, ale psalo se to samo

3 Izis Izis | 29. dubna 2015 v 12:31 | Reagovat

Myslím, že tohle neovlivňuje národnost, ale výchova
Čím podrobnější, tím lepší ;-)

4 Psychomio Psychomio | E-mail | 30. dubna 2015 v 14:43 | Reagovat

Já byla taky v pátý řadě!! :-D  :-)

5 christinemaria christinemaria | Web | 1. května 2015 v 5:57 | Reagovat

[3]: :D je to extra dlouhé :-D

[4]: :-D  :-D

6 Fanta Light Fanta Light | 1. května 2015 v 17:44 | Reagovat

já seděla přípo pod zvukařem - úplně nahoře takže jsem maěla vše jako na dlani... i ten lustr byl podemnou :D. ale musím říct.. že se mi to líbilo.... hlavně scéna kdy jí připryje tím pláštěm 8-)

7 christinemaria christinemaria | Web | 2. května 2015 v 6:55 | Reagovat

[6]: :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama