London: part six

7. prosince 2013 v 17:28 | ChristineMaria |  Navštívená místa
Bože, shame, shame, shame. Víte, kdy jsem publikovala part five? 7. září!!! Tak hupky šupky na to!

Po vynikající anglické snídani jsme se všichni sbalili, naložili kufry, nasedli do autobusu, zamávali hotelu a vyrazili směr Londýn.
Začali jsme s London Eye. Já tam původně nechtěla, páč jsem měla strach, že se to utrhne, pojede to moc rychle a já se pozvracím nebo že to budou moc malé kabinky. Mamka mě přemluvila. Ještě že tak! Kabinky jsou prostorné, před každým turnusem "cestujících" projdou důkladnou bezpečnostní prohlídkou a pohybují se pomaloučku, ani to necítíte a máte dost času se pokochat famózním výhledem na Londýn. Jen těch třicet minut jízdy uběhlo nějak rychle...
V ceně lístku na London Eye byla i návštěva 4D kina v sousedství Oka. Super. Proč to nezkusit? Ať neumřem hloupé. A nejděte tam, když vás vstupenka stála 16 liber Smějící se. Ok. Sranda. Neskutečná. Malý sál, níže sedadla, jinak stojíte. My s mamkou stály, ale nějakých patnáct minut to vydržíte. A film o malé holčičce, která je s tatínkem v Londýně, ale je maličká, všude budovy, takže toho moc nevidí. Ale co je možné vidět z ptačí perspektivy? To nám ukáže racek. (Došlo vám to? V podstatě nalákání na London Eye.)A teď to začlo, jak racek ve filmu prolítal na Londýnem, foukal na nás vítr, pršelo, snášely se konfety a bublinky, vonělo to (to když běžely např. oslavy, festivaly). Ke všemu jsme měly srandovní 3D brýle-hned jsme se vyfotily a té fotce se budeme smát asi do konce života. Ještě před jízdou jsme nakoupily suvenýry (mamka mi doteď vyčítá, že jsem jí nedovolila koupit hodiny s motivem města). A je načase se přesunout dál.
Využili jsme klasicého double-deckeru a dorazili k St. Paoul´s Cathedral. Honestly, ne nebyly jsme tam. Prostě odmítám nacpat církvi 18 liber za osobu. Státní muzea jsou zadarmo. Hlavně, že tvrdí, že milují bližního svého... No nic. Vyfotily jsme se, vyfotily asi tři manželské páry, které nás o to poprosily (vypadáme asi důvěryhodně, nebo co Smějící se) a pak mě mamka donutila jít nakupovat. Nesnáším obchody. Ale připomněla mi, že tam se mnou budou mluvit anglicky, všechno bude v angličtině, koupím si svůj milovaný sendvič a ještě si užiju automatické pokladny. Tak jo.Koupíme jídlo .Hlavně sendviče, pečivo na snídani v buse, chleba a vodu (přiznávám se, tu pet flašku má furt doma-ne, nevyhodím ji-je to anglická pet flaška, suvenýr). A víte na co jsem narazila? Octové brambůrky! Ano, ty jsem si nemohla nechat ujít. Sedly jsme si kousek od katedrály, daly si sváču a rychle nám to čekání uběhlo.
Následovala procházka k Millenium Bridge (ne, je tam, Smrtiedi ho neshodili), minuli jsme sochu věnovanou hasičům (o té jsem se minule zmiňovala), prošli kolem divadla Globe, Tate Gallery, Southwark Cathedral a už na nás mával Tower. Ha. Čekala jsem důkladnější prohlídku, než jen otevření batohu. No, jak myslíte.


To be continued...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 9. prosince 2013 v 22:47 | Reagovat

Super, asi jsem si to teď zrovna číst neměla, když se šprtám na test z Dějin umění, místo toho teď nemůžu přestat myslet na Londýn a mám ohromnou chuť se tam také zajet podívat:-) ;-)
Díky za skvělé vyprávění... Octové brambůrky? To jsem ani netušila, že něco takového existuje;-):)
Musel to být krásný zážitek do konce života:)

2 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 10. prosince 2013 v 15:35 | Reagovat

děkuju:-) ano,octové brambůrky existují,dostala jsem na ně tip od naší angličtinářky. dějiny umění?seminář? to máme ve škole taky,ale já dala přednost jinému ;-)

3 Anička Anička | 10. prosince 2013 v 21:58 | Reagovat

Ách Anglie, co my to děláš! Já chci zpátky!
No, jednou.
Podobě brambůrky jsou Anglií vyhlášené.
(Však snídaně taky stojí za to :-D)

4 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 11. prosince 2013 v 14:58 | Reagovat

[3]: já bych pro anglickou snídani a sendviče vraždila :-D ;-)

5 Zuzka Zuzka | Web | 13. prosince 2013 v 16:07 | Reagovat

[4]:Tak to můžu být ráda, že anglické snídaně nemám :-D :-D :D

[2]:Jo, tak až pojedu do Anglie, musím si také octové brambůrky dát, to nemůžu vynechat! ;-) Jojo, opravdu Dějiny umění, mám seminářů víc, některé i jako nepovinné;-) Ale většinou mě baví:)

Měj se prima, přeju Ti skvělý víkend, už se zase těším, až se pořádně prospím!! :-) ;-) :-D

6 christinemaria christinemaria | 15. prosince 2013 v 13:25 | Reagovat

[5]: děkuju moc :) nápodobně :D teď jsem se vrátila z lázní :-) doufám, že si najdu na blog čas co nejdřiv

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama