Smrt panenky z porcelánu

20. října 2013 v 17:31 | ChristineMaria |  Překlady povídek
autor: ithaswhatitisnt, rating T, Angst/Romance, Erik & Christine
Ten strach v tvých očích je rozkošný. Nemůžu si pomoct, přibližuji se k tobě a ty se, stejně jako pokaždé, odvracíš. Bohužel takhle to nemělo být. Mohla jsi se prostě naučit mě milovat. Bez možnosti mluvit s kýmkoliv jiným, bez kontaktu s jiným člověkem, by ti brzo nezbývalo nic jiného, než komunikovat se mnou. Samozřejmě bych tě nikdy nenutil.

Čas ale běží, má drahá.

Buď si vybereš mě, budeš žít v pekle a milovat ubohého psa, který nechce nic víc, než tvoje uznání nebo toho mladého muže a s ním i věčné zavržení.

Vybrala sis mě? To ale není správná odpověď, můj zpívající ptáčku. To, že sis mě vybrala, musíš myslet vážně. Nemůžeš tak volit jen proto, abys zachránila tu ubohou trosku, svého milence.
I bez nosu umím vycítit lež na míle daleko. A můžu říct, že lžeš. Dám ti ještě jednu poslední šanci. On nebo já. Život nebo smrt. Slunce nebo zatmění, které ho zastiňuje.
Proč trváš na lži? Já ti nikdy nelhal.. co je to? Och, můj zpívající ptáčku, nejsem lhář. Lhal jsem jen tehdy, bylo-li to nezbytné. A pokud bych ti neříkal pravdu, nevěřila bys mi.
Ale nepřekrucuj to. To je teď o tobě a tvé volbě.
Ach. Chápu. Rozhodla ses.
On.
Dobře tedy. Mírně zatáhneme za lano...och, jaký to nádherný zvuk, když se smyčka utahuje kolem krku. Copak, nesouhlasíš?
Tak, můj anděli, teď jsme konečně sami. Už nikdy neuvidíš svět nahoře. Ale tak je to správně.Mohu ti ukázat svět, aniž bychom opustili domov. Náš domov.
Chci, aby sis šla obléct šaty, které jsem pro tebe vytvořil. Vím, že ti budou perfektně sedět.. A takové malé elegantní krůčky dělá moje milovaná! Skoro jako metronom…krok,krok, krok... Na tento okamžik jsem čekal celý život. Nakonec budu normální. Budu mít ženu, která mě miluje pro to, jaký jsem. A ona bude mou královnou. Ať rozkáže cokoli, budu poslouchat tak, jako musí všichni manželé. I když mě teď nemiluje-.viděl jsem lesknoucí se slzy prolité nad ztrátou milence-naučí se to. Budu vše, co na světě bude mít. Ale co jí tak dlouho trvá? Musím se jít podívat...
Proboha! Můj anděl...ona je...mrtvá...a já jsem zavinil smrt dokonalosti.Za tohle se oběsím. Teď však ještě ne.
Poklekl jsem k tobě, oděné do šatů, které sis oblékla před tím něž sis podřízla hrdlo. Taková hodná, krásná a poslušná dívka. Vzal jsem tvoji stále ještě teplou ruku do své. Měla si krev všude na krku.To já byl tou krví na tvé porcelánové pleti.Na tom nezáleží. Smrt nás nerozdělí, můj zpívající ptáčku. Ještě ne.
Něžně-protože jsi křehké stvoření-jsem tě zvedl do náručí a odnesl tě do koupelny. Opatrně jsem začal čistit stopy krve ze šatů a z tvého nádherného těla.
Slzy se brzy smísily s mýdlovou vodou. Nemohl jsem zastavit pláč. Skutečně jsem pro tebe byl tak odpudivý? Byla pro tebe představa, že strávíš věčnost po boku netvora skutečně tak strašná, žes učinila toto? Je to vlastně pochopitelné, můj zpívající ptáčku, ale stále nechci pochopit tvé důvody, pohnutky.
Slzy stékající pod mou maskou trápí mou znetvořenou tvář. Sundám si masku, aby mohly volně kanout. Nezáleží na tom. Už nikdy neuvidíš mou ohavnou tvář, už nikdy nebudeš křičet odporem. No tak, musím dokončit své dílo-udělat tě znovu bezchybnou. Svatba může začít. Nic náš den nezničí. Tak, jsi opět bez poskvrnky. Och, ty zlobivé dítě! Zapomněla sis vzít závoj. Dovol, abych ti ho připnul k tvým krásným vlasům.
Šťastná nevěsta každým coulem. Přesně tak působíš.Prosím, nech mě, abych tě donesl na obřad. Jsi lehounká, že se zdá jako bych nenesl vůbec nic. Třesu se nadšením- tvé bezpečí je v mých rukou. Nikdo se tě nemůže dotknout. Patříš mně.Teď a navždy.
V této chvíli se staneme mužem a ženou. Učinila jsi mne nejšťastnějším člověkem, jaký kdy byl na světě, můj zpívající ptáčku.
Obřad byl krátký, ale nyní jsem spojeni jako jeden. Třesou se mi prsty, když odkrývám tvou tvář. Pak něžně líbám tvé chladné rty. Bože, nyní mohu zemřít jako šťastný muž, protože jsem políbil svou lásku a ona nezemřela!

Můj zpívající ptáček zjistil, že jsem starý muž, vetchý artefakt.A proto ti nemohu dopřát řádnou svatební noc, jakou si zasloužíš.Kdybych byl mladší, svatební noc a její radosti by byly stále naše. Bohužel, jakýkoliv druh vzrušení tohoto typu by mě s největší pravděpodobností zabil. Nezabil bych se před tebou. Bez mé vroucí lásky bys byla osamělá.Ale přesto tě pozvu do mého lože, má drahá ženo. Nikdy mě poslouchání nářků z mých zničených rtů neunaví.

Podívej, jak je to tu v mé rakvi pěkné. Skvěle sem oba zapadáme. Musím na chvíli vylézt a naposledy se na tebe, v celé tvé nadpozemské kráse, podívat.
Vypadáš tak étericky, miláčku. Smrt se stala tebou a ty vypadáš ještě krásněji, než dřív. Vypadáš naprosto dokonale. Zavřel jsem ti oči, takže nyní spíš. Opatrně, abych ti nepomačkal šaty, jsem ulehl zpět do rakve. Vzal jsem tvé bledé ruce do svých a ovinul kolem tebe paži. Přitáhl jsem si tě blíž. Teď budu spát s tebou, takže spolu můžeme být navždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 20. října 2013 v 20:08 | Reagovat

(velmi špatně popsatelné citoslovce)

(další velmi špatně popsatelné citoslovce)

(a ještě jedno velmi špatně popsatelné citoslovce)

Krása, krása.

2 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 21. října 2013 v 16:25 | Reagovat

já mohu říct jen děkuji :-) moc ;-)

3 Lotte Lotte | Web | 23. října 2013 v 20:11 | Reagovat

Z takové povídky mrazí. Autor uvažoval o Erikovi opravdu odlišným způsobem, než na jaký jsem zvyklá. Ale mrazí mě z toho v dobrém slova smyslu. Moc dobrém. Je to uchvacující četba. :)

4 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 24. října 2013 v 18:29 | Reagovat
5 Zuzka Zuzka | Web | 27. října 2013 v 6:19 | Reagovat

Tedy, musím s názory souhlasit, úplně mi přeběhl mráz po zádech, bylo to tak realistické zpracování, uchopení příběhu z úplně jiného konce... A přeci svým způsobem krásné... Díky moc za překlad!!

6 christinemaria christinemaria | 27. října 2013 v 17:17 | Reagovat

[5]: děkuju :-) mám slabost pro netradiční věci ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama