Přijď pro mě 1. kapitola

4. října 2013 v 15:10 | ChristineMaria |  Překlady povídek
Autor: Phantomess April, rating T, žánr Romance, Erik&Christine


Christine ode dveří sledovala, jak Erik zpívá společně s hudební skřínkou s opičkou. Hrudník se jí stáhl, když ho viděla takhle zlomeného.
Ten nedávný polibek jí pomohl uvědomit si skutečné city, které k Erikovi chovala. Milovala ho. Raoul byl jejím přítelem z dětství. Nic víc. Raoul byla její bezpečná láska, kterou znala. Nerozuměla těm vášnivým citům, které v ní Fantom rozdmýchal. S takovými věcmi neměla zkušenost a téměř se jich bála. Ale díky tomu polibku se vše vyjasnilo.
Christine pomalu vcházela do pokoje. Spařila naději, která se objevila v Erikově tváři, když se otočil a uviděl ji.
"Christine, miluji tě," zazpíval tiše. Christine se podívala na prsten. Byl Raoulův, ne Erikův. Nemohla ho nosit, pokud byl Erik sám. Přešla přes pokoj k Erikovi, vložila mu prsten do dlaně a sevřela mu kolem něj prsty. Doufala, že ví, co tím myslí. Sehnula se a něžně ho objala.
"Přijď pro mě," zašeptala mu do ucha a odtáhla se. Bylo příliš nebezpečné, aby zůstala. Oba to věděli. S pochopením si pohlédli do očí. Otočila se a odešla.


Cristine ležela v posteli. Čas nikdy neubíhal tak pomalu, jako teď. Přijde pro ni? Zbavil se pronásledujícího davu? Myšlenky jí vířily hlavou. Bála se o něj. Co když je zraněný?
Christine vstala a odešla do koupelny, aby si trochou vody osvěžila obličej. Několikrát se zhluboka nadechla, teprve potom se vrátila do ložnice. Ale spánek nepřicházel. Byla vzhůru a poslouchala, jak hodiny odbily čtvrtou ranní.
Možná nepřijde. Možná jí nevěřil, když mu řekla, aby pro ni přišel. Potom všem by mu to neměla za zlé. Slzy jí stékaly po tvářích. Zavřela oči.
Potom ucítila, jak ji chladné, v rukavicích oděné ruce setřely slzy. Pomalu otevřela oči. Navzdory tomu, že se nyní na okolní svět dívala přes závoj slz, rozeznávala bílou porcelánovou masku. Usmála se a přitiskla si ruku v rukavici k tváři.
"Myslela jsem, že nepřijdeš," zavzlykala, když vstávala z postele.
"Proč? Sama jsi mi řekla, abych přišel," řekl jí tak tiše, aby nikdo jiný než Christine o jeho přítomnosti nevěděl. Nejistě přikývla.
"To ano, ale už uběhlo tolik hodin, myslela jsem-" Nedokončila větu. Nevěděla, co má vlastně říct.
"Musel jsem počkat, dokud nebyl pochyb o tom, že to bude bezpečné," odpověděl. Vzlykla, otřela si slzy a opřela se mu o rameno. Ulevilo se jí, že je v bezpečí. Na několik okamžiků mezi nimi zavládlo ticho. Byl to Erik, kdo ho prolomil.
"Musíme odejít ještě před východem slunce, můj anděli," řekl. Odtáhla se a přikývla.
Z nočního stolku zvedla dopis a podívala se na něj. Byl adresován Raoulovi. Napsala ho poté, co se v noci znovu vrátila do postele. V dopise Raoulovi vysvětlovala, že musí poslechnout své srdce a nemůže tedy zůstat a nadále předstírat, že jsou stále těmi malými dětmi, které si spolu budou hrát.
Christine položila dopis na polštář a obrátila se k Erikovi. Dala mu tak najevo, že je připravena vyrazit. Bez sebemenšího náznaku námahy ji zvedl do náručí a skočil z balkonu. Ladně dopadl na trávník. Postavil Christine na zem, vzal ji za ruku a vyšli do noci vstříc novému společnému životu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 4. října 2013 v 17:15 | Reagovat

První kapitola? Tak to by mě vážně zajímalo, co se bude dít, protože tohle působí dojmem ideálního fantomistického konce :-D

A chválím všechno. Napsanost, dojem, překlad (typografii :-D). A chválím ještě jednou :)

2 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 4. října 2013 v 20:36 | Reagovat

[1]: bude to zajímavé,alespoň podle mě ;-)
díky moc :-D na typografii budu dávat bacha :-)

3 Zuzka Zuzka | Web | 4. října 2013 v 21:22 | Reagovat

Skvěle, skvěle, skvěle!! Jo! Dobrá práce!! :-) (Erika i tvoje překládací:-D ;-)) Díky moc!
Také jsem zvědavá, jak tohle bude pokračovat, když by to tady mohlo dokonale končit;-) (že tam bude naštvaný Raoul, prosímmm... ne, že bych ho měla ráda, ale jeho postava mi tu už chybí;-) :-D :-))

4 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 5. října 2013 v 13:56 | Reagovat

[3]: díky moc :-) nech se překvapit;-)

5 Zuzka Zuzka | Web | 6. října 2013 v 10:22 | Reagovat

[4]: Tak dobře;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama