Věčná láska-1. kapitola

30. září 2013 v 17:01 | ChristineMaria

autor: Lyricalmiracle134, rating T, Drama/Romance, Christine & ErikPohlédla jsem do očí svému Andělu Hudby. Nebo spíš tomu, kdo býval mým Andělem.... Právě jsem ho políbila, proč vlastně? Protože jsem si vybrala jeho. A jeho oči...Ty nádherné oči lesknoucí se slzami...Z toho, jak se na mě podíval, jsem oněměla. Skutečně ho miluji? Nebo jsem to jen předstírala, abych zachránila Raoula? Co se to se mnou děje? Myšlenky mi vířily hlavou. Ale předtím, než jsem mohla cokoliv udělat, vložil se do toho můj Anděl. "Vezmi si ji, zapomeň na mě, zapomeň na to všechno... Nechte mě být, zapomeňte, co jste tady viděli. Běžte! Nedovolte, aby vás našli! Vezměte si loďku, přísahejte, že nic nepovíte. To tajemství o Andělovi v pekle!"
Stoupal po schodech ke své soukromé komnatě. Šla jsem tedy odvázat Raoula a když mě objal, pocítila jsem něco zvláštního...Ale láska to nebyla.Spíše úleva. "Běžte! Běžte a nechte mě!" Zahřměl hlas mého anděla. Vzhlédla jsem. Díval se na nás. Pak se mu hlas zlomil zármutkem a Anděl se stáhl do svého pokoje.
"Christine, pojďme," řekl Raoul a prsty mě uchopil za zápěstí. Lítostivě jsem se na něj podívala. Věděla jsem, že tohle dobře neskončilo. "Raoule,...Já-Já to nemůžu udělat." Povzdychla jsem si. Mé šaty byly nasáklé vodou. Byla mi hrozná zima... "Udělat co?" zeptal se mě Raoul. V jeho hlase byly slyšet obavy. "Raoule...nemohu jít s tebou," odpověděla jsem pevně. Bylo mi jasné, že jsem skutečně překročila bod, odkud není návratu.
Raoul ucouvl. "C-Christine...opravdu se chystáš vrátit se k němu a mě opustit?" zeptal se s náznakem hněvu v posledních dvou slovech. Přikývla jsem. "Raoule, miluji ho. Beze mě zemře. Jsem to jediné, co mu zbylo," odvětila jsem měkce. Slyšela jsem přibližující se dav. "Je mi líto, Raoule. Ty lásku máš. On ji nikdy nepoznal. Sbohem," zamumlala jsem a vydala se směrem ke schodišti.
"Christine! To nemůžeš!" zakřičel na mě Raoul. "Ale ano, můžu..." řekla jsem tiše, když jsem začala stoupat po schodech. "Sbohem.." Můj hlas se odrážel od stěn. Vstoupila jsem do Andělova pokoje. Viděla jsem, jak můj Anděl smutně zpívá společně se svou hudební skříňkou. Usmála jsem se, zůstala stát na místě a poslouchala.
"Maškaráda, průvod papírových tváří...Maškaráda, skryj svou tvář, aby tě nikdo neodhalil..." Slova, která mu prošla přes rty, byla tak srdcervoucí, až jsem mu chtěla vběhnout do náručí. Potom, jako by cítil mou přítomnost, se ke mně otočil, v tváři výraz nesmírné touhy a bezmoci. "Christine, miluji tě..." zazpíval. Jeho hlas byl sotva šepotem, ale přesto jsem ho měla plnou hlavu.
Uvědomila jsem si, že úsměv mi zmizel ze rtů, ale šla jsem vstříc Andělovi. Usmál se. Natáhla jsem ruku a pohladila ho po tváři. "Vrátila jsem se k tobě, Anděli..." Jeho kůže byla měkká, hladká. Nikdy bych nečekala, že jeho zdeformovaná tvář bude taková. Pomalu vstal a vzal mě za ruku. "Musíme si pospíšit, už jsou skoro tady," zašeptal. Souhlasně jsem pokývala hlavou a následovala ho k zrcadlu.
"Zakryj si oči, Christine," požádal mě. Udělala jsem, jak řekl. Po pár sekundách, kdy místnost naplňoval zvuk rozbíjeného skla, jsem si odkryla oči a spatřila, že zrcadlo je zničené a před námi že je tmavá chodba. Popadl mou ruku a vedl mě do chodby. "Ty jediná můžeš mé písni dát křídla...Pomoz mi stvořit hudbu noci," zapěl. A já se usmívala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 30. září 2013 v 21:38 | Reagovat

První kapitola? Tak to jsem vážně zvědavá, kam bude dovedena...

Překlad pěkný (jenom se v některých místech stále nemůžu smířit s typografií, ale budiž :)), pěkný :)

2 Zuzka Zuzka | Web | 30. září 2013 v 22:08 | Reagovat

Skvěle:-) Je mi líto, že to takhle nedopadlo doopravdy, podle mne je to skvělý konec;-) Samozřejmě jsem moc zvědavá, jak bude povídka pokračovat (když jde o tu první kapitolu;-)) Díky moc za překlad!!

3 Sisa Sisa | 30. září 2013 v 22:49 | Reagovat

Mám začať jačať? Mám? Tak začnem!! AaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! Krásna prva kapitola. Neviem vlastne ani prečo, ale hrozne sa mi páčila. Ako to "nandala" Raoulovi. Bolo to geniálne. Musia rýchlo zmiznúť. A ako to už zaznelo. Pekný preklad. :-)

4 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 1. října 2013 v 16:19 | Reagovat

[1]: děkuju:-) co je s typografií?
[2]: díky moc:-)
[3]: děkuji ;-)

myslím,že vás další část překvapí :-D

5 Anička Anička | Web | 1. října 2013 v 20:47 | Reagovat

[4]: V celku nic, jenom sem tam chybí mezera za tečkou... a mám pocit, že i za třema tečkama se taky dělá mezera... ale jak říkám, nic zásadního :)

6 christinemaria christinemaria | 1. října 2013 v 22:00 | Reagovat

[5]: je to možné, ono dost to formázování rozhszuje blog sám :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama