Tipy, triky, nápady

23. srpna 2013 v 13:31 | ChristineMaria |  Tipy, triky, nápady
Na úvod: nechci nikomu dělat reklamu, nikdo mě za to ani neplatí. Jen bych vám ráda dala tip, a tudíž musím vycházet z vlastních zkušeností. V článku se budu věnovat třem věcem: čtení, řízení a jídlu. Dobrý, ne? Smějící se

Začnu tím čtením. Ne, smyslem není vás nutit do četby Dostojevského (nic proti němu), ale dám vám tip na internetový kurz efektivního čtení, ve které se naučíte číst rychleji, ovšem bez ztráty pochopení, v textu budete umět vyhledávat podstatné informace, atd. Odkaz na kurz jsem objevila na stránkách naší školy a zdálo se mi to trochu přitažené za vlasy, ale na druhou stranu mě to zaujalo, tak jsem se poptala naší češtinářky. A skončili to tak, že autory kurzu jsou bývalí studenti naší školy a potřebují si své dílo na někom otestovat. Celé čtvrté a třetí ročníky byly pokusnými králíčky a měly kurz zadarmo. Kupa lidí se na to vybodla, ale já se rozhodla té možnosti využít, prošla jsem úspěšně všemi lekcemi a byla nejlepší. Díky tomu jsem se setkala s tvůrci kurzu a dělala rozhovor pro rádio. Usmívající seRozpačitý. Ale to je vedlejší. Opravdu to pomohlo. Ale úspěch není zadarmo. Nějaký čas tomu musíte věnovat a je třeba to dělat poctivě. Ale pomalu se krůček po krůčku budete zlepšovat a určitě z toho budete mít radost.
Můžete se kouknout na recenze uživatelů (já jsem také jednu napsala) a vyzkoušet tři lekce zdarma.

Dost bylo čtení a sezení u PC. Je čas zkrotit koně. Tedy ty pod kapotou automobilu. Máte-li řidičák a chcete zažít něco nového, otestovat své schopnosti a beze strachu z nehody riskovat, zkuste školu smyku. Já jsem školu smyku dostala k narozeninám a zúčastnila se jí tento květen. Bála jsem se, ne že ne. Ale nakonec jsem si to užila. Bomba!
Jedná se o jednodení kurz, ve kterém v úvodu absolvujete teoretickou přípravu a teprve poté se posadíte za volant svého plechového miláčka. (ne, nemám svoje auto, jel se mnou děda a absolvovala jsem to v jeho autě). Jde o to, že to máte dělat v autě, kterým jezdíte, abyste viděli, jak reaguje. Zkrátka děláte smyky, snažíte se auto udržet na extrémně kluzkém povrchu, vyhýbáte se nečekaným překážkám...Za celou tu dobu jsem se asi padesátkrát rozjela-nejste tam sami, popojíždíte v řadě, na ploše je vždy jen jedno auto. A na závěr sešlápněte plyn na maximum, vjedete na dráhu a zatáhnete ruční brzdu. Nikdy nezkoušet jinde než tam!!!! Mazec!!!
Nutno podotknout, že výsledky se liší dle typu auta-jestli máte abs nebo ne; velké, těžké auto (jakým jsem jela já) se chová jinak než malé, lehoučké. Buď jak buď, pokud jste se trochu snažili, tak dostanete certifikát. Mrkající Mně visí v pokoji.
Míst, kde školu smyku můžete absolvovat, je víc, já jsem byla v Pardubicích.

Zajisté vám po čtení a řízení vyhládne, takže přijde k duhu nějaký dlabanec. Nedávno jsem s přáteli a rodinou vyrazila na pizzu a pěkně posedět. A právě naši známí vybírali místo. Z venku to vypadá trochu pochybně-na kopci, u benzínky, ale uvnitř...Nikdy jsem stylovější restauraci neviděla. Dokonalé americké bistro. Taková ta koženková lavice pro dva s vysokým opěradlem, naproti druhá a mezi nimi stolek; bar, barové židličky alá půl vajíčka, všev americké trikoloře, obrázky slavných Američanů od Elvise přes Marylin až po hrdiny seriálu Dallas. Fotky New Yorku a dalších amerických měst na stěnách, výzdoba z amerických espézetek, u baru tankovací stojan a nakonec typické americké menu-hamburgery, hranolky a taky multikutli pokrmy, mezi které patří právě ona pizza. Zůstala jsem věrná své milované klasice-sýr, pomodoro, tuňák a měla by být cibule (ale já si dávám pizzu bez ní). Těstíčko bylo tenké, křupavé, tak akorát vypečené. Jen mi chyběly olivy, ale jinak si nemůžu stěžovat. Mí spolustolovníci si také pochutnali-volili salámouvou pizzu a prý byla moc šťavnatá a chutná.
Na čepu měli světlou jedenáctku nebo kofolu. Já jsem řídila, dala si nealko a všechna čest-správně načepované, správně vychlazená a super cena: 16 korun za čtyři deci (setkala jsem se i s třiceti korunami za půl litru; to je pak lepší dát si pivo). Na pivo jsem stížnosti neslyšela.
Je možno posedět i venku, ale dost fučel vítr, takže jsme po pěti minutách zalezli dovnitř.
A kde že jsem to byla? Bistro Route66 v Konici. Městečko Konice se nachází na Prostějovsku (t.j. Olomoucký kraj) a bistro na kraji obce v části Vyšehrad. Zde je adresa: Vyšehrad 246, 79852 Konice
Až budete mít cestu, můžete vyzkoušet. Kousek od Konice bydlí moji prarodiče, tak až u nich budu, můžete mě navštívit... Smějící seMrkající


P.S. Uvažoval už někdo seriózně nad srazem fanoušků Fantoma Opery? Pokud vím, kdysi se cosi plánovalo, pak to utichlo a následně se staly ty špatné věci, s původními protagonisty nejsem v kontaktu...
Celkem ráda bych se setkala se stejně zaměřenými lidmi jako jsem já. Nevím, odkud kdo je. Až na výjimky. Tehdy, když se nápad hodil do placu, ukázalo se jako složité, aby se sešli všichni-část lidí od Ostravy, část kdesi z Čech, Slovenska a Olomoucka. Ale jak jsme se pak přesvědčili, všechno jde, když se chce a na návštěvu jeli xxxx kilometrů, že?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kii-k-ca kii-k-ca | Web | 23. srpna 2013 v 13:48 | Reagovat

Zajímavý článek.. :DD

2 Anička Anička | Web | 23. srpna 2013 v 17:23 | Reagovat

Kche, já už takhle čtu dvakrát rychleji než kdokoli, koho jsem kdy viděla číst :-D

A na řidičkák ještě (zatím díkybohu) nemám nárok.

Ach, jídlo. To zní vážně dobře. Já jednou jedla nějakou, ta byla snad s brusinkama, ale bylo to až překvapivě dobrá.
A s cestama za pizzou je ten problém, že kousek od nás pečou pizzu, která je zaprvé neskutečně dobrá a zadruhé, když koupíme čtyři, tak nám ji dovezou zadarmo. Mňamchjo, já dneska ani pořádně neobědvala :-D

Což o to, nedá se říct, že by mě nezajímalo, co je to za lidi schovaný za blogem. Problémem je samozřejmě vymyslet místo, žeano :)

3 christinemaria christinemaria | 24. srpna 2013 v 18:35 | Reagovat

[1]: díky

[2]: to není jen o rychlosti čtení; tady nejde pouze o pizzu, ale o příjemné posezení ve stylové nestradiční restauraci-vždyť tě nikdo nenutí abys tam hned jela ;-)
to místo a ta organizace

4 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 29. srpna 2013 v 20:22 | Reagovat

Organizace... slabá stránka skupinových a přes internet řešených projektů a domluv, jak už je všeobecně známo... :D A mamka by mě beztak nepustila. :-|

5 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 30. srpna 2013 v 10:17 | Reagovat

[4]: domlouvání přes net je náročnější,ale dá se to zvládnout :-)

6 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 30. srpna 2013 v 10:32 | Reagovat

To nepopírám - ale nesmí u toho být někdo takové povahy jako já. hihi. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama