London: part four

12. srpna 2013 v 20:03 | ChristineMaria |  Navštívená místa
Vím, dávám si na čas. Ale teď jsem si pár minutek vyšetřila, a tudíž vám prozradím, jak pokračovala návštěva Londýna.

Hned brzy ráno jsme všichni nasedli do autobusu a vydali se za Londýn do zámku Windsor, což je dnes víkendové sídlo královské rodiny. Fakt štěstí, že jsme vyjeli tak brzo, protože parkoviště před zámkem se už začínalo plnit. Pokyn zněl jasně, k Windsoru. Ale, než se tam dostanete, vystoupáte pár schodů, projdete historickým nádražím, prohlédnete si stánky, odskočíte na wc s mozaikou, prohlédnete výlohy obchodů a pak se zařadíte do fronty. Díky průvodkyni jsme měli vstupenky zajištěné předem, takže jsme až tak dlouho nečekali, ale záležitost chviličky to taky nebyla. Obdrželi jsme lístky, mapku a čekala nás kontrola jak na letiši-procházíte rámem, věci dáváte na pás, který projíždí skenerem...Ha! Já s mamkou jsme jako jedny z mála nepípaly. Však co-nic nepašujeme Smějící se.
A hurá na prohlídku. To člověku vyrazí dech. Ohromné sály plné zbraní, brnění, trůnů, soch, truhliček, krabiček, všude zlato, křišťálové lustry (když jsem to viděla,tak mě z nějakého důvodů napadlo:Lot 666 then, chandelier in pieces). Když vyjdete ven, je taky na co se dívat-dokonalý anglický trávník, upravená zahrada, květiny.
Obrovský areál. Ty haldy lidí se v pohodě rozejdou. Měli jsme štěstí a natrefili jsme na střídání stráží. Jo, měli ty červené oblečky a černé chlupaté čepice. Ti chlapíci byli senzační, trvalo to snad dvacet minut a hrála jim k tomu kapela. Taky jsme viděli kapli svatého Jiří, hroby panovníků a našly jsme i suvenýry. S mamkou jsme koupily pravý anglický čaj a grapefruitovou marmeládu. Mrkající
Mimochodem-před Windsorem stojí socha královny Viktorie. Ta má všude plno soch.
A pak bum, je zase čas jít, shromáždit se u autobusu, nasednout a šup zpět do Londýna.

S mamkou jsme se rozhodly, že do muzea voskových figurín Madame Tussaud´s nepůjdeme, páč jsou to stejně jen voskové příšerky. A upřímně-dát za nás dvě dohromady šedesát liber za to, že uvidíte kus vosku, bohužel mnohdy nepodařeného...no nevím. Chtěla jsem poznat Londýn i jinak.
Ale musela jsem nutně na záchod. O toaletách vám povím příště. A mamka si vzpomněla, že má hlad. Nééééé. Já nesnáším nakupování. Ok. Cestou jsme ještě natrefily na Baker Street a domek Sherlocka Holmese, ale naše další kroky vedly do obchodu. Týjo. V životě jsem neviděla pohromadě tolik sendivčů, salátů, baget a já nevím čeho. Nedivím se. O tom taky později. Zkrátka jsme vzaly dva balíčky sendvičů, dvoulitrovou skotskou. Vodu! Pramenitou.Smějící se (mám tu flašku schovanou, navíc skotská voda? to mě nutí myslet na Gerryho.) A taky jsme koupily asi čtyři piva. Londýn je multikulti, takže jsme vzaly indické a arabské a Stellu. Ne pro nás. Jako suvenýr. No nezačne mě kontrolovat prodavačka, jestli jsem plnoletá? Snad bude mít babička pravdu a jednou svůj mladistvý vzhled ocením (upřímně- v osmnácti vypadám asi na čtrnáct Smějící se). Každopádně jsme nakupovaly u samoobslužné pokladny (byly jsme v tescu express, ale nechci dělat reklamu) a bylo to super. Zní to divně, ale já vým všechny své postřehy taky povyprávím. Fajn. Zaplaceno, teď najít místo, kde to sníme. Ok, nebudeme tu chodit jak Bludnej Holanďan a vytáhla jsem mapu. A co nevidím, kousek od nás byl Regent´s Park. Tak jo. Vyrazily jsme. Za pár minutek jsme byly na místě. Teda, bylo tam plno lidí, nikde volná lavička. Nevadí, zeptám se toho mile vypadajícího gentlemana, jestli smíme přisednout. Ti Britové jsou tak zdvořilí a milí!

Vzhledem ke zkušenostem z ČR jsem byla k sendvičům trochu skeptická-znáte to-u nás to bývá suché, okoralé, prošlé, zkažené a dají tam to nejhnusnější maso, co najdou. A v Británii? Ani omylem. Dala jsem si sendvič s kuřecím masem, hořčicí a cereálním chlebem, mamka zase zkusila se zauzenou šunkou a salátem coleslaw. A musím říct, že byli vynikající. Oba. Když kuřecí maso, tak maso-žádné šlachy, křupky, cévy nebo tak. Vše bylo čerstvé a moc dobré. To bude další postřeh. Seděly jsme parku, jedly sendviče, pozorovaly lidi, kteří sportovali, byli na procházce, jen tak seděli nebo si dopřávali piknik. Tohle bude rozsáhlý postřeh. Vážně krásný park-všude čisto, upravená zeleň, ptáci a další zvířátka...Dvě hodinky nám utekly jako voda a byla čas se vrátit k Madame Tussaud´s, kde na nás čekal autobus. Bylo nás víc, kdo jsme nešli do muzea, ale ti co ho navštívili, byli docela zklamaní-hrozně moc lidí a málo času, ani to nestihli všechno projít a prohlédnout si. Vzhůru k Buckinghamskému paláci!

To be continued... a tu máte google fotečky:

Windsor

Regent´s park
File:Regent's Park bandstand.jpg

Madame Tussaud´s

A dům Sherlocka Holmese
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | Web | 12. srpna 2013 v 21:12 | Reagovat

He, já tam (v těch místech, ale jinde :)) byla taky (a já blbá v té době neznala Fantoma, za to se budu do konce života proklínat... v rámci možností :-D

Jé, Sherlocku! Sherlocku! Znáš ten seriál?

Ano, Londýnský sendviče si pamatuju :)

Jak to tak čtu, ty bys měla být Čapek :-D

2 christinemaria christinemaria | 13. srpna 2013 v 13:29 | Reagovat

[1]: tys byla v Londýně? (mně něco uniká? zapomněla jsem snad?)
Jo, znám-a když se axn zrovna neseká, tak se i ráda podívám :D
ááááááááááááách, sednviče-mňamky!!!
Čapek? jako že tak dobře vyprávím a píšu? och, ty mi lichotíš (a nebo ne?)

3 Anička Anička | Web | 13. srpna 2013 v 14:20 | Reagovat

[2]: Ano, když mi bylo deset. (a nevím, jestli jsem to už zmiňovala :))
Tak to ti schvaluji :)
Píšeš samozřejmě, ale já spíš narážím na to, že jestli se dobře pamatuju, tak Čapek byl velký přítel a obdivovatel Angličanů... :)

4 Sisa Sisa | 13. srpna 2013 v 20:44 | Reagovat

Ako vám len závidím. Nemohla som piť ravý anglický čaj, nemohla som jesť dobré sendviče, nemohla som vidieť Windsor, nemohla som sa tlačiť o lavičku vb Regent´s park. Nemohkla som nič :-( Ale nemysli si, že ti závidím. To určite nie :-D Prajem ti to :-) Určite to bola krása :D

5 christinemaria christinemaria | 14. srpna 2013 v 14:01 | Reagovat

[3]: ahá, tak to jsem netušila :-)
:D díky; ano, Západ a Anglii v oblibě měl

[4]: je to škoda, fakt to bylo krásné; myslím, že se tam taky jednou podíváš :-)  :-)  ;-)

6 Zuzka Zuzka | Web | 20. srpna 2013 v 10:49 | Reagovat

No jo, musel to být opravdu překrásný zážitek, na který se nezapomíná... :) Doufám, že takových zažiješ ještě víc;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama