9. kapitola

1. srpna 2013 v 18:34 | ChristineMaria |  Pod křídly Anděla Hudby
Pyžamové kalhoty v akci. Again.Smějící seNevinnýKdyž se Erik probudil, stále ještě držel Christine v náručí. Pohledem na budík stojící na nočním stolku zjistil, že už je ráno. Fantom se cítil podivně lehký. Jakoby ho nic netížilo. Pak mu to došlo. Snad poprvé za nějakých pětadvacet let neměl noční můry. V klidu se mohl vyspat, odpočinout si, aniž by ho ve snech někdo pronásledoval nebo se snažil zabít. Zvláštní, co všechno Christinina přítomnost dokázala. Usmál se. Hlavou mu však prokmitla děsivá myšlenka a úsměv mu ztuhl na rtech. Co když Christine bude litovat, že zůstala? Nebude jí nakonec noc strávená v jedné posteli vadit? Erika začalo hryzat svědomí. Třeba to neměl dopustit. Měl být rozumný. Christine byla vystrašená a možná neviděla věci tak, jak je spatří teď....
Chtěl jí jen pomoct, poskytnout oporu, ukonejšit ji... Pohladil Christine po vlasech. Snad všechno nezničil. Přivinul si svého anděla blíž k sobě. Christine se zachvěla víčka a o pár chvil později se probudila.
"Dobré ráno, andílku," usmál se na ni Erik.
Christine nejprve vypadala trochu zmateně, pak se začala rozpomínat, kde vlastně je. "Dobré ráno," oplatila mu úsměv.
"Doufám, že máš hlad," obrátil se na ni Fantom , "Co by sis dala k snídani?"
"Musím se rozhodnou hned?" zeptala se ho.
"Jistěže ne," ujistil ji, "mimochodem-koupelna, to jsou ty dveře nalevo od ložnice." Erik vstal a šel připravit snídani.
Christine zůstala v posteli. Christine napadala spousta věcí. Tohle, že je ten obávaný Fantom Opery? Jak by to mohl být krutý člověk nebo vrah? Vždyť se k ní chová tak hezky, je jemný, citlivý... Co se tedy musí stát, aby se hudební génius proměnil v děsivý všehoschopný přízrak? Christine se ho ale nebála. Neměla proč. Věřila, že jí neublíží. Bylo mezi nimi jakési neporušitelné pouto důvěry. I on si ji pustil k tělu, vzal ji do svého království hudby, řekl jí ledasco o svých pocitech. Jen o jeho minulosti nevěděla nic. Byla ona tím důvodem, proč Erik odmítal setkání?

Christine se donutila vstát a vyšla z ložnice. Otevřela dveře po své levé ruce a ocitla se v nádherné, mramorem obkládané koupelně. A nutno podotknout velmi luxusní koupelně. Neměla rozhodně rozměry standardní koupelny. Velké umyvadlo, nad kterým chybělo zrcadlo, u umyvadla polička, vysoká skříňka, velká vana a lesklé kohoutky. Byl to spíš menší pokoj. Christine se opláchla a zabořila obličej do měkkého ručníku, který našla ležet na poličce vedle umyvadla. Napadlo ji, že by nejspíš měla přijít na snídani. Vyšla z koupelny. Odněkud zprava slyšela lomoz a poté i Erikův hlas: "Tady máš a koukej to všechno sníst." Christine se kousala do rtů a přešlapovala. Má jít za ním? Říkal, že jí připraví jídlo, ale možná ji teprve zavolá. Nechtěla se mu tu potulovat. Její dilema zanedlouho vyřešil sám Erik. Vydal se ji najít.
"Christine," prohodil, "klidně jsi mohla přijít, já tě neukousnu."
"Já...no," zrozpačitěla Christine, "nechtěla jsem ti to tady prolézat."
"Ale prosím tě," zakroutil hlavou, "pojď, snídaně je na stole. Dáš si čaj nebo raději kávu?"
"Čaj, děkuji," přikývla. Christine přelétl přes tvář úsměv. Erik ještě nebyl převlečený. Jeho jediným oděvem stále byly pyžamové kalhoty. Erik ji zavedl do rozlehlé jídelny, jejíž dominantou byl veliký kruhový stůl.Na něm byla naservírovaná snídaně. Erik gentlemansky Christine odsunul židli a pak se sám usadil. Nalil jí čaj.
"Ber si cokoliv chceš," vybídl ji a chopil se nože a bagety. Christine se rozhodla pro toasty a marmeládu. Erik popíjel kávu a odkudsi vylovil noviny. "Tss, idioti," zasyčel posměšně při pohledu na titulní stránku. Christine na něj nechápavě pohlédla. "Ti pitomci z La Scaly si očividně myslí, že jejich opera je lepší než ta moje," vysvětlil jí, "jak naivní," ušklíbl se a noviny zase odložil. Zbytek snídaně proběhl v tichosti. Velké kyvadlové hodiny stojící v rohu jídelny začaly odbíjet. Bylo sedm hodin ráno.
"Budu se muset vrátit," pronesla Christine poněkud zklamaně, "v osm je zkouška baletu."
"Dobrá," souhlasil Erik, i když neochotně, "jen se převleču a doprovodím tě." Erik odešel. Christine zůstala sedět u stolu. Aisha využila nepřítomnosti svého pána a vyskočila Christine na klín. Ta ji hladila a drbala za ušima. Kočka spokojeně předla.
"Ty jednou skončíš špatně," ozval se ode dveří Erikův pobavený hlas, "a můžu ti to opakovat pořád dokola." Aisha mu ale nevěnovala pozornost.

Erik měl na sobě kožené kalhoty, černou košili, masku stejné barvy a samozřejmě plášť. Vypadal démonicky. "Můžeme?" zeptal se prostě. Christine přikývla a položila Aishu na zem. Vydali se na cestu na zemský povrch. Erik ani Christine neprolomili mlčení ani během plavby přes jezero. Po průchodu několika chodbami se opět ocitli v Christinině šatně. Erik Christine objal. "Měj se hezky," popřál ji.
"Ty taky, Eriku," usmála se a pohladila ho po tváři. Slastně přivřel oči.
"Christine, máš program na večer?" položil jí otázku.
"Já...víš... dneska večer jdeme s Meg na večeři, potřebujeme něco probrat," řekla poněkud nejistě a rozpačitě.
"V pořádku," ujistil ji Erik, "tak třeba příště. A dnešní hodina platí?"
"Samozřejmě, Anděli," objala ho. Pak vyšla ze šatny.
Erik dal Christine náskok. Po pár minutách se vydal v jejích stopách. Neslyšně, jako stín se blížil ke společné šatně baletek. Ty se zrovna chystaly na zkoušku. Erik ale nebyl jedinou osobou v chodbě. Za rohem se schovával Buquet a špehýrkou ve stěně pozoroval baletky. Erik sáhl pod plášť. Potichu, podoben šelmě na lovu, se přesunul za kulisáka. "Tos udělal naposled," zasyčel na šmíráka a hodil mu okolo krku smyčku. Zlehka ji přitáhl. Buquet zalapal po vzduchu. Erik ho k sobě otočil tváří. Joseph Buquet měl strachem a nedostatkem kyslíku vyvalené oči, tvář mu začínala modrat. "Ty tvoje povídačky, mi sice lezly krkem,"zavrčel vztekle Erik, "ale co mi vadí mnohem víc je, že slídíš za baletkami, konkrétně za Christine Daaé. A to ti neodpustím." Potom Buqueta odvedl za provaz do další chodby. Jakmile ušli několik kroků, chodba se za nimi zavřela. Místo průchodu zbyla jen holá kamenná stěna. Buquet ohromeně otevíral ústa jako ryba na suchu. Žádného zvuku, kromě tichounkého chrčení, nebyl chopen. Fantom Opery podruhé a naposledy utáhl smyčku a poslal tak Buqueta do náručí smrti. Z úchylného kulisáka vyprchal život. Erik jeho mrtvé tělo tajnými průchody dovláčel až do přízemí Opery. Tam mu pandžábské laso vyměnil za obyčejné lano a pověsil mrtvolu na hák na lucernu, která byla v jednom z mnoha výklenků ve stěně. Dalším provazem mu svázal ruce za záda, aby bylo jasné, že se sám neoběsil.
Věděl, že kdyby snad byly problémy, nikdo nevěděl, co dělat, on to nějak zvládne vyřešit, Operu to neohrozí. Tohle ale bude dostatečným varováním. Spousta lidí věděla, čím se Buquet baví.A báli se. Ale osud si Josepha našel.Nikdo nebude dělat dusno mezi zaměstnanci, šířit mezi nimi strach, pokoušet se ublížit Christine, nebo snad pochybovat o Fantomově vládě nad operou, jako ti dva pitomí noví ředitelé. Tohle je snad přesvědčí a nebudou dělat zbytečné scény. Zabil tak hned dvě mouchy jednou ranou. Erik ještě Buqueta zkontroloval a pak se vydal zpět k sobě domů. Měl v plánu pokračovat v komponování své nové opery Don Juan Triumfující. A taky se těšil na ten shon, až bude Buquet objeven. Zajímalo ho, jak si s tím páni ředitelé poradí. Doufal, že se té podívané dočká co nejdřív. Jenom musí odchytit Christine. Nechtěl, aby toho udušeného zmetka viděla, kdyby ho ještě nestihli sundat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisa Sisa | 1. srpna 2013 v 20:20 | Reagovat

Waw a este raz waw. Nemám co dodať. Sm zvedavá co urobi Christine ked zistí ze jej milovaný Erik (aj moj milovaný :-) ) obesil Buqueta. :-D

2 Anička Anička | Web | 1. srpna 2013 v 22:51 | Reagovat

Atmosféra předchozí kapitoly se přenesla i do té dnešní. Ovšem pak Fantom opět prokázal, že přes všechno (nebo i díky/kvůli tomu), co ke Christine cítí pořád ještě nepřestal být Fantomem :)

3 Zuzka Zuzka | Web | 2. srpna 2013 v 15:25 | Reagovat

Erik je tu opět opravdu úžasný, skvělé! :-) Tedy, moc si nedokážu představit si Fantoma opery u sporáku a toustovače :-D :D, ale líbí se mi, že pro Christinu by udělal opravdu všechno!! Oběšení je opravdu odporné, ale jediné, na co myslím je: "Dobře mu tak!" Jen doufám, že si to bude myslet i chudák Christine... Díky moc, těším se moc na pokračování;-)

4 christinemaria christinemaria | 2. srpna 2013 v 19:03 | Reagovat

[1]: :-)

[2]: ve svých povídkách bych ráda představila Erika jako člověka, který nemá jen zlou stránku ;-)

[3]: díky moc ;-) Erik je přece člověk, ne? obyčejný chlap. nějak se přece musí stravovat ;-)  :-D  :-D

5 Zuzka Zuzka | Web | 2. srpna 2013 v 19:33 | Reagovat

[4]: No, to jo, ale stejně... Představ si Erika se zástěrou u vařiče nad připálenou omáčkou ;-) :-D No jo, asi to bude umět správně uvařit (je pravda, že jsem to nikdy neřešila, asi jsem nějak počítala s tím, že vždycky si něco vezme z herecké jídelny, či co;))
Ale je to super, hned je mi bližší (a určitě i Christině, působí méně "démonicky" a strašidelně;)). To by mě zajímalo, jaké jídlo má nejraději:-)

6 Sisa Sisa | 2. srpna 2013 v 20:26 | Reagovat

[5]:  Možno má rad palacinky.  Neviem si ho predstaviť ako sa pýta Christine aky džem ma najradšej. :-)

7 christinemaria christinemaria | 4. srpna 2013 v 13:06 | Reagovat

[5]: nikdy by nic nepřipálil :D já vím, že je to divné. Nikdy se moc neřeší, co která postava jí, že spí a provádí hygienu :D bylo divné, to takhle psát ;-)

[6]: a beztak, že má. Já je mám ráda, a protože je to můj Erik, tak je má určitě rád taky :-D  :-D  :-D

8 Anička Anička | Web | 4. srpna 2013 v 18:14 | Reagovat

[3]:  Hele, ale kdyby Erik neměl zlou stránku, tak je jenom z poloviny tak zajímavej :-D

[5]: Dovedete si představit, jak ho musí štvát, že na připálenou omáčku nemůže použít Panžábskou smyčku?

[7]: Ale jídlo, spánek a třeba vana plná horké vody (oblíbená) se řeší, ale prakticky nikdy se nepíše, kdy chodí postava na záchod :-D

9 Psychomio Psychomio | 31. března 2015 v 14:40 | Reagovat

Palačinky se špenátem!!

10 christinemaria christinemaria | Web | 1. dubna 2015 v 9:46 | Reagovat

[9]: cože??? :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama