London: part three: The Phantom of the Opera 3

20. července 2013 v 20:23 | ChristineMaria |  Fantom Opery
Uff, dala jsem si na čas, co? Smějící se No, neva. Navážeme tam, kde jsme minule přestali. Takže blick cvak, lustr spad a je přestávka.

Pro mě to bylo jako probuzení ze snu. Byla jsem do světa Fantoma Opery vtažena a zcela ponořena a najednou šup a rozsvítí se světla v hledišti a jsme v realitě. Díky bohu, že jsme seděly uličky-ono pro výpravu na wc není vhodnějšího místa. Jak jsme tak hledaly toaletu-a vzápětí našly-potkaly jsme i šatnu-byla bokem za záchůdky. Co už. Nebyly jsme jediné. Tři čtvrtiny divadla si toho taky nevšimly. Ach, ta Anglie. Toalety čisté, dostatek mýdla, papírů, ručníčků i fungující sušáky na ruce, všechno voní... Došla jsem k závěru, že Britky jsou rychleji hotové. Bylo nás tam plno bab a šlo to ráz na ráz. Proč Češky čůrají pomaleji než Britky? PřekvapenýSmějící se
Mám dojem, že přestávka trvala nějakých dvacet minut, půl hodiny. A všichni byli disciplinovaní, nikdo se nikde necoural, prostě ještě před koncem jsme všichni seděli na zadku, dveře se zavřely, světla opět pohasla a....

...na scéně se objevují dvě postavy, které na tmavém oblečení mají potisk kostí. Ano, správně, páni ředitelné. Ještě se nepoznali a navzájem se vyděsili. Oni jsou prostě skvělí. Tak-jsme uprostřed maškarního bálu. Raoul nevypadá kupodivu přiblble, to mě příjemně překvapilo. Takže klasika: všichni se baví, Christine se s Raoulem dohaduje o prstýnku, když v tom najednou jako na povel ztichne hudba a objeví se Fantom v kostýmu Rudé Smrti. V řádném kostýmu. S kloboukem, lebkou i dlouhým šarlatovým pláštěm. To, co mi v 2004 chybělo. Bylo to dokonalé. Všichni se rozestoupili. Jen Christine setrvala na místě. Jo, a Raoul se samozřejmě vytratil. Nevadí. Následuje dramatický monolog Fantoma směrem ke Christine. A potom....puf, ohneň, kouř a Fantom se propadne do země. Fakt. Nekecám. Nevěřila jsem vlastním očím. Neuvěřitelné. Přibíhá Raoulík. Pozdě. "Vyslýchá" madame Giry, dozvídá se Erikův příběh.

Zkoušky pro operu Don Juan Trimphant. Vynikající stěr na Carlottu-the composer is not here a piano začne hrát. Samo od sebe.Carlotta i Piangi se tak hezky vztekají. Tak skutečně.Mezitím Raoul dostane onen geniální nápad udělat z Christine návnadu, přesvědčuje ji, posléze se přidají i ředitelé, na Christine je toho moc. Je zoufalá. Ne přehnaně hysterická. Uvěřitelná, přirozená. Na jako Sierra, u které jsem očekávala, že při nejbližší příležitosti vyprskne smíchy nebo se pozvrací nebo poslintá bradu. Bylo mi chudinky Christine líto. Sofia to zvládla na jedničku. Člověk měl sto chutí vzít vikomta pánví po hlavě, aby se probral.

Wishing you were somehow here again. To bylo tak srdcervoucí, dojemné. Skvělá Sofia, krásné kulisy-celé hlediště se prostě octlo na hřbitově. Fantom a jeho bolestný, ale zároveň svádivý hlas. BUMHO! Nebyl by to Raoul, aby to nepokazil. Smějící se Vážně-musím Simona jen chválit. Zoufale volal na Christine, prosebně, ne jako na čokla. Bravo! Kouzlo Fantoma opery je pryč, Christine se probírá z transu. Erik soptí vzteky, metá hromy blesky-přesněji řečeno oheň. Jo hoří. Ale tak jak má. Zaplatbámbů.

Do opery namaká policie. Fantom by musel být blbej, aby mu to nedošlo, aby si jí nevšiml. Ale co by neudělal pro Christine. Potom následuje to, jak policisté z jednotlivých koutů opery hlásí, že dveře jsou zabezpečné. Senzační efekt. Chvíli volání slyšítě zblízka, pak zas z dálky. Ještě lepší je to v případě Fantoma a jeho I´m here. Marcus má úžasný hlas a jeho napůl šeptané, napůl posměšné I´m here je....aáááááách. Chvílo ho slyšíte vedle sebe, pak skoro vůbec. Bravo, zvukaři!!!

Don Juan. Néééééééééééééééééééééééé. Pytel na hlavě! Proč nemůžou herci mít ty uplé sexy gatě, jaké měl Gerry ve filmu. Já vím, 150 kilový Piangi by v nich vypadal směšně a úchylně. Ok. Já vím. Věčný spor. Nikdy bych nepředpokládala, že je něco v nepořádku, když se se mnou baví někdo, kdo má na ksichtě černou komžu. Smějící se Ale jo. Je to tak, já to beru. A opět se musím rozplývat nad Sofií. Je nežná, vystrašená, nechová se jak zákeřná štětka, co za dvě minuty potupí Fantoma. V tomto případě nic neslibuje. Je jí Erika líto, ale chce, aby už bylo po všem. Bééééééé. Rozpláču se. Málem. Erik jí vyznává lásku a ona mu strhne masku i paruku a míří do doupěte. Na loďce- Teď už to ale není žádná romantika. Ale spíš zápas.
Raoul se vydává zachránit Christine, vyslechne si radu od Giryových. V pozadí se ozývá dav. Nééééé. Nechte Erika být!!!

Bude to hnusné, ale Final Lair si musím nechat na příště. Je to tak emotivní, tak dramatické, že je lepší, když rozdýcháte tohle a budete se těšit na příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisa Sisa | 20. července 2013 v 22:35 | Reagovat

Aaaa ty vole ja by som sa tam scvrkla od dojatia a romantiky. Milujem romantiku. Ako to bude ďalej? Chcem ísť na to aj ja! Musím! :-D  Som rada že to herci hrali dobre, lebo poznám aj takých hercov ktorý v niektorých divadlách hrajú hrozne umelo. Don Juan musel by úžasný!!! :-)

2 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 21. července 2013 v 14:35 | Reagovat

budu se snažit co nejdřív přijít s pokračováním.z herců jsem byla nadšená :-) ano,Don Juan byl skvělý :-D

3 Zuzka Zuzka | Web | 22. července 2013 v 6:23 | Reagovat

Uh, to muselo být naprosto úžasné!! Díky za skvělé vyprávění, představení muselo být fakt bezvadné:-)
Už se těším až nám popíšeš zážitky i z poslední části představení;-)

4 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 22. července 2013 v 13:36 | Reagovat

[3]:ano,bylo to super :-) hned jak najdu čas,tak se pustím do pokračování ;-)

5 Anička Anička | Web | 22. července 2013 v 14:26 | Reagovat

Já tě roztrhám! (neber si to osobně, ale tak to dopadá, když nám odepřeš Final Lair!)
:) (nevinný úsměv)
Já ti prostě taák závidím... Ale čtyřiceti tisíci bohužel neoplývám.. Někdo se prostě má... :)

6 christinemaria christinemaria | 22. července 2013 v 16:03 | Reagovat

[5]: pomóóóc!!! :D  :D  :D  :D já vím. ;-)
4O tisíci?

7 Anička Anička | Web | 22. července 2013 v 16:29 | Reagovat

[6]: Já nemám ponětí, kolik by takovej výlet stál, ale vím, že Londýn není zrovna úplně levný místo...

8 christinemaria christinemaria | 23. července 2013 v 14:22 | Reagovat

no, jak se to vezme. doprava, ubytování, polopenze, nákupy tam, vstupy-necelejch třicet táců pro dva

9 Anička Anička | 23. července 2013 v 15:14 | Reagovat

[8]: Tak to jsem se zas o tolik nesekla :) (je to tragické... :))

10 christinemaria christinemaria | 23. července 2013 v 15:41 | Reagovat

[9]: to nesekla, jen jsem to chtěla upřesnit
tragické to je-měla jsem velké štěstí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama