London-part one

19. června 2013 v 14:38 | ChristineMaria |  Londýn
Ano. Je to tady. První část povídání o mém výletu do Londýna. Dneska bych ráda řekla něco o cestě tam. Mrkající
Vlastně jsem zájezd dostala k osmnáctým narozeninám-vidět Londýn byl vždycky můj sen.

Do Londýna jsme se vydaly s mamkou a zvolily jsme jednu nejmenovanou cestovní kancelář. Ta totiž za solidní peníze zajistila dopravu luxusním autokarem, ubytování s polopenzí i průvodce. Cesty jsem se nebála-před necelým rokem jsem absolvovala zájezd do Bruselu a Švýcarska, takže jsem se považovala za zkušeného výletníka, který ví, co má čekat a nic ho jen tak nerozhází.
Nevím, jestli si dokážete představit mé nadšení, když jsem 28.5. nasedala do autobusu, který nabral směr Londýn. S mamkou jsme nasedaly na Moravě a autobus se pak vydal do Brna, Prahy a Plzně. Tohleto byla příšerná část cesty. Autobus vyjel v 8 ráno a v sedm večer jsme večeřeli ještě na území naší republiky. Chápete? Bylo to strašné!! Jste v autobuse takovou dobu, ale furt jste v ČR.No jo, ale nějak jsme ty lidi přibrat museli, není-liž pravda?
Upřímně jsem počítala s tím, že nám pustí nějaký film a cesta nám bude příjemněji utíkat. Houby, houby, zlatá rybko-akvárium nebude! Neviděli jsme nic-až na dokument o Londýně, která nám pustili v 11 večer, takže v polovině stejně celý autobus usnul-až na mě.Smějící se
Kapitola sama pro sebe-spolucestující. Nechci tím, co napíšu, nikoho urazit-konstatuju fakta. Do příjezdu do naší metropole byl klid. Jakmile přistoupili Pražáci, měli jsme utrum. Mleli na celej autobus, bylo jich všude plno, 20 minut se snažili spravit opěrky na ruce a neustále s nima cvakali-kdyby to trvalo trochu dýl, asi bych šla a opěrky jim spravila sama!!KřičícíSmějící se Nejhorší bylo, když se ve dvě ráno probudili a začali se smát jak koně na celý kolo!!!! Nějak jim nedošlo, že ostatní chtějí spát. Slušné chování jim moc neříkalo.

No co, stejně jsme kolem páté ráno dorazili do Calais ve Francii a museli jsme podstoupit pasovou kontrolu. Neuvěřitelná psina. Brzo ráno, skoro 24 hodin v autobuse-všichni rozespalí, rozcuchaní, vypadající "použitě". A ještě musíte jít do takového domečku, předložit pas a vyjít opačným koncem ven. Moje pasová fotka vypadá jak portrét masového vraha, navíc jsem měla vlasy jak čarodějnice, co prolítla roštím, tak se divím, že mě vůbec do Anglie pustili. Smějící se

Ovšem to nejhorší mělo teprve přijít-cesta trajektem z Calais do Doveru. Nepředpokládala jsem, že mi to bude činit nějaký problém-plavba lodí po Dunaji mi loni nevadila, navíc trajekt je velký, tak to ani nic neucítím... Chyba lávky. Hnus! Trajekt se houpal a kymácel, bylo mi špatně. Všechno se hýbalo, neměla jsem na co zaměřit pohled...Béééé. Fujky. Když jsme konečně uviděli bílé doverské útesy, radostí mi poskočilo srdce a zapomněla jsem i na nevolnost. Blížila jsem se k břehům Anglie-neuvěřitelné. Po asi hodině a půl na palubě jsme opět nasedli do autobusu a vydali se na dvou hodinovou cestu do Londýna...

To be continued...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisa Sisa | 19. června 2013 v 15:18 | Reagovat

Velmi ti Závidim lebo aj ja by som chcela do Londýna. TO NIE JE FÉR! Ale prajem ti to. Aspoň niekdo si niečo užil. :-)  Ľutujem cestu strávené v autobuse ale aspoň si mala zaujímavý zážitok :-)
Uz sa nemôžem dočkať na ďalšie pokračovanie. :-P

P.S. Kedy pridas novu kapitolu k tvojej uzasnej poviedke? :-)  ;-)  :-D  8-)  :-P  :D

2 Anička Anička | Web | 19. června 2013 v 15:37 | Reagovat

Já už jsem v Lonýdně byla... Před pěti lety (sakra, to už je vážně pět let?!) a to jsme letěli letadlem :)

No jo, Pražáci... :)

A už jsem zvědavá na tvůj popis Londýna.

3 ChristineMaria ChristineMaria | 19. června 2013 v 20:02 | Reagovat

[1]: :-) ty mě donutíš ji přidat ještě dneska :-?  :-)

[2]: jo,Pražáci... :D  :D

4 Nejshy Nejshy | Web | 19. června 2013 v 20:45 | Reagovat

Taky nenávidím cesty autobusem :D stačí mi vždy absolvoval 4x za prázdniny cestu Jeseník-Praha a pak naštěstí vlakem do Teplic ... taky 6-7 hodinové cestování ... a to jen v republice !!!
Musí to být úžasné ... :) Spatřit moře a první kousek Anglie !!! Ještě lepší vědět že následuje další úžasná věc - Fantom opery na živo !!! už se nemůžu dočkat až napíšeš jaké to bylo ... :)

5 ChristineMaria ChristineMaria | Web | 20. června 2013 v 16:56 | Reagovat

[4]:byl to úžasný pocit; hned jak se k tomu dostanu, tak budu pokračovat ve vyprávění :-)

6 Zuzka Zuzka | Web | 21. června 2013 v 14:46 | Reagovat

Jo, cestování také nemám moc ráda... Vždy mi bylo špatně i v autobuse (teď cestuji tak často, že na to ani nemám čas - asi proto, že bydlím 150 km od školy... ;)) - a souhlasím, že pražáci jsou opravdu sobečtí (většinou) a nevypočitatelní! (a kdo není pražák, ten je vesničan ;))
Těším se na další tvé zážitky;)

7 mrs-line mrs-line | Web | 7. srpna 2013 v 16:04 | Reagovat

Taky jsme do Calais dojeli hodně brzy ráno, ale očividně se nás tam nelekli (asi jsou zvyklí :-D ). My jsme poté jeli Eurotunelem... To bylo velice zajímavé, protože když jsi došla až dopředu do lokomotivy, tak tam všude kapal olej a ikdyž si předtsavíš, že tě ta zkáza má někam dovézt... :-D A ty neustále zalehlé uši :-? Ale zážitek to byl. :-) Myslím si, že cesta trajektem má taky něco do sebe, stejně jako Eurotunel. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama